sadsad x
asdasd
Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 İpucu

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 İpucu

09 Eylül 2021

Koltuk Takımı Alırken Dikkat Edilmesi Gereken 10 İpucu

Evi şık ve estetik gösteren mobilyalar arasında koltuk takımları yer alır. Günün çoğu zamanını geçireceğiniz koltuk takımları, uzun süre kullanıma uygun olarak dayanıklı olmalıdır. Bu bakımdan eviniz tarzına ve kendi tarzınıza uygun bir koltuk takımı seçmek, ciddi bir iştir. Koltuk takımı alırken dikkat edilmesi gereken bazı ipucları vardır.

Renk

Koltuk takımı seçerken odanızın rengiyle zıt renklerde kombinasyon oluşturabilirsiniz. Böylece daha dikkat çekici ve hoş bir görünüm yakalarsınız. Seçeceğiniz koltuk takımı, odanızı canlandırır.

Kumaş

Koltuk takımı seçerken kumaş, çok önemli bir detaydır. Kaliteli ve kolay temizlenebilir kumaşlardan üretilmiş koltuk takımlarını tercih ederek ömrünü uzatabilirsiniz. Tarzınıza ve yaşam alanınıza göre kadife, ipek, deri, süet koltuk takımlarını tercih edebilirsiniz.

Fiyat

Koltuk takımı alırken öncelikle bütçenizi belirlemelisiniz. Böylece bütçenizi aşan koltuklarla zamanınızı boşa harcamazsınız. Ekonomik koltuk takımları arasından tercihinizi yaparken kullanım kolaylığını ve kalitesini göz önünde bulundurmalısınız.

Boyut

Koltuk takımını, yerleştireceğiniz alanının boyutlarına uygun olarak seçmelisiniz. Dar bir odaya büyük koltuk takımı sığdırmak, alanı küçültür ve psikolojik olarak rahatsız eder. Bu yüzden odanın ölçülerini bilerek koltuk takımı seçmek, dekorasyona büyük katkı sağlar.

Şekil

Estetik olarak tarzınızı ortaya koymanıza yardımcı olan ipucu, koltuk takımının şeklidir.

Konfor

En çok kullanılan alanlardan biri olacağı ve günün yorgunluğunun atılacağı yerlerden olacağı göz önünde bulundurularak konforu göz ardı etmemelisiniz. Konforlu, kaliteli koltuk takımları uzun yıllar kullanılabilir.

Yastıklar

Konforunuzu artıran bir diğer etken, yastıklardır. Bu yüzden koltuk satın alırken yastıkların yumuşaklığına, kalitesine ve kumaşına dikkat etmeniz gerekir.

Ayaklar

Koltuk takımının ayakları, koltuğu taşıdığı için kaliteli ve dayanıklı malzemeden yapılmalıdır. Aynı zamanda estetik görünüme de katkı sağlar.

Kol Tarzı

Koltuk takımının tarzını etkileyen bir diğer nokta, kol tarzıdır. Modern, klasik tarzlardaki kollarla tarzınızı ortaya koyabilirsiniz.

İskelet Yapısı

İyi ve kaliteli bir koltuk takımının en önemli unsuru, dayanıklı iskelet yapısıdır. Dayanıklı malzemelerden yapılan koltuk iskeleti, uzun ömürlü kullanım için olmazsa olmazdır.

 

 

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek İçin hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.