sadsad x
asdasd
Kaliteli Mobilya Nasıl Anlaşılır?

Kaliteli Mobilya Nasıl Anlaşılır?

05 Şubat 2020

Mobilya seçerken, en çok dikkat ettiğimiz konu kalitedir. Bu nedenle de bir mobilyanın kaliteli olup olmadığını nasıl anlaşıldığını bilmemiz gerekir. Aksi takdirde, uzun süre rahatlıkla kullanamayacağımız mobilyalara boşuna para vermiş oluruz. Mobilyada kalite, mobilyanın hem daha şık durmasını sağlar hem de uzun süre kullanım ömrünü bizlere sunar. Doğru seçtiğimiz mobilyalar kolay kolay yıpranmaz, deforme olmaz ve bizi boşu boşuna masrafa sokmaz. Eğer kaliteli mobilya nasıl anlaşılır biliyorsak, satın aldığımız ürünleri yıllar boyunca herhangi bir sorun yaşamadan rahatlıkla kullanabiliriz.

Mobilya Seçerken Dikkat

Mobilya seçerken en çok önem vermemiz gereken husus, mobilya üretiminde hangi malzemelerin kullanıldığıdır. Çünkü kullanılan malzemeler direkt olarak mobilyanın kalitesine etki eden bir unsurdur. Örneğin eğer ahşap mobilya alacaksanız, üründe kullanılan ahşabın kalitesi büyük önem taşır. Üründe hem ahşabın kalitesi, hem işçiliğin kalitesi dikkat edilmesi gereken noktalardandır. Mobilya seçerken şu noktalara dikkat edilirse kaliteli mobilya satın alımı rahatlıkla gerçekleştirilebilir:

Ahşabın türü: Mobilyalarda ahşabı 3 farklı türde görebiliriz. Bunlar masif ahşap, kaplama ahşap ve suntalama ya da karma ahşaplardır. Bu 3 tür arasında en kaliteli ve sağlam olanı masif ahşap modelleridir. Bu nedenle de fiyat açısından da biraz daha yüksek olabilir.

Yay sistemleri: Satın alacağınız mobilyalarda özellikle koltuk takımlarında yay sistemlerinin de kaliteli olması gerekmektedir. Kanepenin merkezine sürekli bir biçimde baskı uygulayan eski halini almayan yay sistemine sahip koltuklar sizin rahat etmenize de engel olur.

Kumaşlar: Kaliteli mobilya seçerken kumaşlara da önem vermek gerekir. Eğer kumaşlar solgun, deforme olmuş ya da kısa bir sürelik kullanımda kendisini bırakacak gibi duruyorsa o ürünlerden uzak durmak gerekir. Yatak başlıkları, sandalyeler, koltuklar ve berjerlerde kumaş kalitesine dikkat edilmelidir.

Yapıştırılma şekli: Mobilyalar birden fazla parça ile yapılmaktadır. Bu nedenle kullanılan yapıştırıcının mutlaka kaliteli olması gerekmektedir. Aksi takdirde kısa bir sürelik kullanımdan sonra üründe sorun yaşanabilir.

Mobilya seçiminde yukarıdaki maddelerde de belirttiğimiz gibi kalite çok önemli bir konudur. Eğer ürünleri kaliteli almak istiyorsanız Evmoda mağazalarında veya web sitemizde inceleyebilirsiniz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek İçin hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.