sadsad x
asdasd
Düzenli Yatak Odaları İçin 12 Adımda Gardırop Düzeni

Düzenli Yatak Odaları İçin 12 Adımda Gardırop Düzeni

21 Nisan 2021

Yatak odalarının düzenini sağlamak için öncelikle gardırop düzenini sağlamak gerekir. Siz de aşağıdaki adımları takip ederek hem düzenli bir yatak odasına hem de düzenli bir gardıroba sahip olabilirsiniz.

- Kullanmadığınız kıyafetleri ayırmalısınız.

Dolabınızda yer alan uzun zamandır kullanmadığınız, küçük veya büyük gelen kıyafetleriniz varsa bunları ayırmalısınız. Böylece dolap düzeninizin ilk adımında fazla yer işgal eden giysilerinizden kurtulabilirsiniz.

- Giysilerinizi kategorilere ayırmalısınız.

Giysilerinizi karmaşık olarak yerleştirmek yerine gömlekler, pantolonlar, tişörtler gibi kategorilere ayırarak yerleştirmek, giysilerinizi kolay bulmanıza yardımcı olurken karışık görünümü de engeller.

- Mevsimlik kıyafetlerinizi ayırmalısınız.

Kışlık kıyafetler dolaplarda oldukça fazla yer kaplar. Bundan dolayı mevsime uygun olarak gardırop düzeni oluşturursanız kıyafet yığınından kurtularak daha ferah düzen oluşturursunuz.

- Geniş bir gardırop satın alabilirsiniz.

Eşyalarınız çok ve dolabınız küçükse yapmanız gereken kullanışlı gardıroplar arasından birini seçerek yeni bir gardıropsatın almaktır. Böylece kıyafetlerinizi düzenlemek daha kolay olacaktır. 

- Dolabınızın içini güzelce temizlemelisiniz.

Düzenin en önemli adımlarından biri temizliktir. Nemli bir bezle dolabını güzelce temizleyerek eşyalarınızın tozlanmamasını sağlayabilir ve kirli görünümü engelleyebilirsiniz.

- İstek ve ihtiyaçlarınızı belirlemelisiniz.

Gardırop içi düzenleyici ve raflar ile ihtiyacınız olan alanı dolabınızın içinde yaratabilir ve depolama alanınızı arttırabilirsiniz.

- Kıyafetlerinizi ayırdığınız kategorilere göre yerleştirmelisiniz.

Kategorilere göre ayırdığınız kıyafetleri, dolabınıza kategoriler halinde yerleştirmelisiniz. Böylece düzenli bir görünüm yaratırsınız hem de aradığınızı kolaylıkla bulabilirsiniz.

- Askı kullanabilirsiniz.

Asılması gereken kıyafetlerinizi asarak deforme olmasını engelleyebilir ve uzun süre kullanabilirsiniz.

- Tekdüze askılar tercih etmelisiniz.

Seçeceğiniz askıları aynı tip tercih ederek tek düzene bir görünüm oluşturabilir ve göze hitap bir görünüm elde edersiniz.

- Kalın giysilerinizi katlamalısınız.

Katlansalar dahi yapısı bozulmayacak kıyafetlerinizi katlayarak yerleştirmelisiniz. Böylece asarak fazla yer kaplamalarını engellemiş olursunuz.

- Dolap için düzenleyiciler kullanabilirsiniz.

Rastgele koyacağınız eşyalarınızın tekrar karışma olasılıklarını engellemek için dolap içi düzenleyiciler kullanabilirsiniz.

- Kıyafetlerinizi renk geçişlerine göre sıralayabilirsiniz.

Giysilerinizi uyumlu renklere halinde sıralarsanız estetik bir görünüm elde etmiş olursunuz.

Whatsapp Destek Hattı x İletişime geçmek İçin hemen tıklayınız Tıklayınız
T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.